Продужени боравак



НАЧИН РАДА
- • Усклађене су активности у продуженом боравку са наставним градивом, као и са распоредом часова редовне наставе два одељења првог и другог разреда
- • Организован је индивидуални рад ученика на изради домаћих задатака, а уз помоћ учитеља у Боравку.
- • Приликом рада били су заступљени, најпре због специфичне ситуације, индивидуални рад фронтални рад ,рад у пару и групни, уз све предузете мере безбедности и очувања здравља ученика.
- • Планиран је самостални рад ученика у зависности од предмета, брзине савладавања нових наставних области, а у циљу лакшег усвојања датих садржаја и стицања самопоуздања у раду
- Примењиване су различите наставне методе и технике које су усмеравале и мотивисале ученике ка осамостаљивању у раду.
- • Остварена је сарадња са учитељицама првог и другог разреда у циљу што квалитетнијег рада са ученицима у продуженом боравку.
ЗАПАЖАЊА О УЧЕНИЦИМА
Часови су организовани су тако да у потпуности прате рад редовне наставе, а чине их:
-Утврђивање и понављање научених песама и садржаја наставног предмета музичка култура
ЧАСОВИ УЧЕЊА

СЛОБОДНЕ АКТИВНОСТИ



ЧАСОВИ УЧЕЊА
Слободне активности




СЛОБОДНО ВРЕМЕ
Желите ли да упишете дете код нас?
ЛИКОВНО СТВАРАЛАШТВО
У ванредној ситуацији, кад не можемо да организујемо пригодне програме, најлакше је било путем ликовних радова показати креативност деце. Уређени су панои поводом смене годишњих доба,бињни свет који расте у земљи, на земљи, на дрвету, обележени су празници.
Организовање изложби додатно мотивише децу за овај вид стваралаштва. Дечји радови били су изложени на ПАНОИМА. Радови се налазе и на друштвеној мрежи и родитељи их радо преузимају.
Кроз цртеже смо приказали геометријске облике, фигуре, тела. Говорили смо и о линијама, о унутрашњој и спољашњој области.
Правили смо честитке,магнете,икебане и свашта нешто за новогодишњи базар.
Овде је на делу прожимање/КОРЕЛАЦИЈА више предмета – математике, ликовног, света око нас, српског језика. Говорили смо о бојама, близини и удаљености објеката. Показала сам им како да лако нацртају дечје главице. Радили смо на богаћењу речника.

Вођена је педагошка документацију у Дневнику образовно-васпитног рада који пружа увид у евиденцију долазака ученика, организацију и реализацију процеса рада продуженог боравка и омогућава континуирано праћење развоја и успеха ученика током школске године. Месечни планови су достављени педагогу школе.
У дневни рад продуженог боравка, између осталог, уписује се мишљење о раду и напредовању ученика у току школске године. Унети су подаци о самосталности при изради задатака, мотивацији за рад, концентрацији ученика, времену које је ученику потребно за извршавање задатака. Уписано је и мишљење о раду ученика у слободним активностима, о прихватању активности, степену активног односа према раду, марљивости и уредности.
Весна Сировљевић, професор разредне наставе